Wiele kobiet nigdy nie jest do końca zadowolonych ze swojej fryzury. Włosy są przeważnie za krótkie i nie każdy ma na tyle cierpliwości, aby czekać aż zaczną odrastać. To właśnie dlatego, taką popularnością cieszy się przedłużanie włosów, ponieważ umożliwia natychmiastowe uzyskanie pożądanych efektów, które będą utrzymywały się przez długi czas.

Najpopularniejsze jest przedłużanie włosów naturalnymi pasmami, które są po prostu nie do odróżnienia od naszych własnych włosów. Idealnie się z nimi komponują i na dodatek nie ma problemów, jeśli trzeba je przefarbować, myć oraz czesać. Takie włosy są najwyższej jakości i oczywiście kosztują o wiele więcej niż pasma syntetyczne, jednakże jest to wydatek, który się jak najbardziej opłaca. Takie przedłużanie włosów wykonywane jest w salonach fryzjerskich, których pracownicy posiadają stosowne uprawnienia, ponieważ ten zabieg powinna wykonywać osoba, która się na tym zna i posiada niezbędne kwalifikacje – w innym przypadku przedłużanie włosów może skończyć się katastrofą i nasza fryzura będzie wyglądała sztucznie i po prostu tandetnie.

Najczęściej, przedłużanie włosów jest dokonywane metodą zgrzewania dodatkowych pasemek do naszych własnych włosów przy pomocy specjalnej zgrzewarki. Taka metoda gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość włosów i odporność na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać wskutek czesania, mycia oraz codziennej stylizacji. Oczywiście, jest to jedna z najdroższych metod, jednakże tak wykonane przedłużanie włosów jest najtrwalsze i o prostu najlepsze.

Osoby, którym zależy tylko na jednorazowym efekcie mogą kupić sobie specjalne treski, które zwiększą objętość włosów oraz je przedłużą. Takie treski montuje się specjalnymi spinkami pod naszymi naturalnymi pasmami włosów. Takie przedłużanie włosów jest względnie tanie, jednakże trzeba jak najlepiej dobrać kolor treski, aby zbytnio nie różnił się od naszego naturalnego odcienia, ponieważ fryzura powinna wyglądać naturalnie, a nie tandetnie.

Opublikowano w Mag