Zobacz tę stronę: Instalacje Solarne Na Fotowoltaika .pl

Wiesz, jak wygląda życie przeciętnego polskiego emeryta? Wielogodzinne oczekiwanie w kolejkach w przychodni, ciągła troska o ceny leków, problematyczne wiązanie końca z końcem mimo wypracowywanej przez całe życie emerytury. Dzięki IKE Twoja emerytura może wyglądać inaczej. Możesz sam zapewnić sobie godziwą, atrakcyjną emeryturę i godne warunki życia na stare lata. Możesz spełnić swoje marzenia i zacząć żyć na nowo właśnie na emeryturze. Podróże, wycieczki, zwiedzania świata? A może błogie lenistwo na niekończących się wczasach pod gruszą albo pod palmą? Dzięki IKE możesz zdecydować, jak spędzić jesień swojego życia.

Tak zwany trzeci filar emerytalny, czyli Indywidualne Konto Emerytalne, jest ubezpieczeniem społecznym umożliwiającym samodzielne odkładanie pieniędzy na własną dodatkową emeryturę.

Wprowadzając ustawę o IKE, ustawodawca pozostawił dużą dowolność w wyborze produktów umożliwiających samodzielne tworzenie dodatkowej emerytury, zatem decydując się na Indywidualne Konto Emerytalne każdy ma do wyboru wiele najróżniejszych produktów. Produkty w ramach trzeciego filaru, takie jak między innymi fundusze inwestycyjne, lokaty bankowe czy ubezpieczenia kapitałowe, są oferowane nie tylko przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe i banki, ale również np. przez domy maklerskie. Ponadto można całkowicie samodzielnie zadbać o własną dodatkową emeryturę, na przykład poprzez samodzielne inwestycje na giełdzie.

Co sprawia, że wszystkie produkty oferowane w ramach IKE są aż tak atrakcyjne?

Przede wszystkim fakt, iż dochód z nich jest zwolniony z podatku Belki. A ponieważ dochód z inwestycji w ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych jest zawsze wysoki – choćby z racji długiego okresu trwania inwestycji – brak konieczności opłacania tego 19%-owego podatku jest bardzo atrakcyjny dla każdego inwestora i znacznie powiększa docelowy zysk (jedynym warunkiem zwolnienia z podatku Belki jest sięgnięcie po te zyski po osiągnięciu wieku emerytalnego). Indywidualne Konto Emerytalne jest więc nie tylko sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na dodatkową emeryturę, ale również idealną metodą na skuteczną, intratną i bardzo atrakcyjną inwestycję. Można powiedzieć: życiową inwestycję!

Opublikowano w Mag